Andrzej Ziob (trener rocznika 2003): Dobrze się zaprezentować

Rocznik 2003 jest drugim w historii klubu po roczniku 2001 (od 2014 roku od czasu wprowadzenia unifikacji), który zagra w III lidze wojewódzkiej. Halembianie dzisiaj o godz. 11:30 zmierzą się z SMS-em Ruda Śląska.

 

Różnica pomiędzy zespołami Grunwaldu jest jednak zasadnicza, bowiem rocznik 2003 jako nowo utworzony zaczynał od „zera” (czytaj: od najniższej, VI ligi) i po drodze wywalczył 3 awanse, a rocznik 2001 od razu „wskoczył” (czytaj: został zakwalifikowany na podstawie wcześniejszych dobrych wyników) do III ligi i tam należał do czołówki.

 

„Zielonych” czeka 14 spotkań (każde trwa 2×35 minut) w III Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych (C2) grupie 4 „Katowice-Sosnowiec” prowadzonej przez Podokręg Sosnowiec. Na papierze rywale są trudni, ale wszystko zweryfikuje boisko. Trener Andrzej Ziob chce, aby zespół po awansie dobrze zaprezentował się w lidze, a przede wszystkim utrzymał.

Do zespołu dołączył nowy zawodnik – Mateusz Hanke (do tej pory nie grał w żadnym klubie).
 


 
Miejsca rocznika 2003 od czasu wprowadzenia przez PZPN „Unifikacji Organizacji Współzawodnictwa i Szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej” (ZOBACZ unifikację):
 
2014 jesień: VI liga okręgowa Młodzików Młodszych 2003 (D2) – 4. miejsce
2015 wiosna: VI liga okręgowa Młodzików Młodszych 2003 (D2) – 1. miejsce (awans)
 
2015 jesień: V liga okręgowa Młodzików 2003 (D1) – 2. miejsce (awans)
2016 wiosna: IV liga okręgowa Młodzików 2003 (D1) – 4. miejsce
 
2016 jesień: IV liga okręgowa Trampkarzy Młodszych 2003 (C2) – 1. miejsce (awans)
 
Trener Andrzej Ziob prowadzi zespół od 01.08.2014 r. Do tej pory na ławce trenerskiej zasiadał we wszystkich 64 meczach.
 
Bilans spotkań i bramek rocznika 2003:
14.09.2014 – 17.11.2016
64 spotkania: 38 zwycięstw, 17 remisów, 9 porażek; bramki: 140-56
 
Na 64 mecze rocznika 2003 w historii najwięcej meczów rozegrali (pierwsza „10”):
62Kubica Jakub
62Wójcik Mateusz
59 – Rostek Antoni
58 – Rejmer Maciej
58 – Sobstyl Jakub
57 – Nocoń Jonasz
57 – Rostek Paweł
54 – Fojcik Kacper
52 – Ociepka Oliwier
48 – Białecki Dominik
 
Z kolei ze 140 bramek najwięcej strzelili (pierwsza „10”):
36Ociepka Oliwier
15 – Wójcik Mateusz
14 – Sobstyl Jakub
12 – Białecki Dominik
11 – Nocoń Jonasz
9 – Tałady Michał
8 – Rejmer Maciej
8 – Rostek Paweł
6 – Kubica Jakub
5 – Rostek Antoni
 


 
Kadra Grunwaldu w III lidze wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych 2003 (C2):
 
Rocznik 2003 (22):
Białecki Dominik
Ćwik Mikołaj
Fojcik Kacper
Grygiel Rafał
Hanke Mateusz
Kamiński Adam
Kasperczyk Piotr
Kubica Jakub
Lessner Karol
Lomania Eryk
Miziak Sławomir
Nocoń Jonasz
Ociepka Oliwier
Pastore Matteo
Rejmer Maciej
Rostek Paweł
Rostek Antoni
Sobstyl Jakub
Stępiński Bartosz
Uciecha Dawid
Wójcik Mateusz
Zastawny Łukasz
 
Rocznik 2004 (2):
Glaza Jakub
Tałady Michał
 
Terminarz:

25.03.2017 (sobota) godz. 11:30 Trampkarze 2003: GRUNWALD – SMS Ruda Śląska
01.04.2017 (sobota) godz. 11:00 Trampkarze 2003: UKS Ruch Chorzów – GRUNWALD
08.04.2017 (sobota) godz. 9:00 Trampkarze 2003: GRUNWALD – MUKP Dąbrowa Górnicza
22.04.2017 (sobota) godz. 11:00 Trampkarze 2003: Sarmacja Będzin – GRUNWALD
29.04.2017 (sobota) godz. 11:30 Trampkarze 2003: GRUNWALD – Orbita Bukowno
07.05.2017 (niedziela) godz. 13:00 Trampkarze 2003: Rozwój Katowice – GRUNWALD
13.05.2017 (sobota) godz. 15:00 Trampkarze 2003: GRUNWALD – Józefka Chorzów
17.05.2017 (środa) godz. 15:00 Trampkarze 2003: SMS Ruda Śląska – GRUNWALD
20.05.2017 (sobota) godz. 9:00 Trampkarze 2003: GRUNWALD – UKS Ruch Chorzów
24.05.2017 (środa) godz. 18:00 Trampkarze 2003: GRUNWALD – Rozwój Katowice
27.05.2017 (sobota) godz. 11:00 Trampkarze 2003: MUKP Dąbrowa Górnicza – GRUNWALD
03.06.2017 (sobota) godz. 11:30 Trampkarze 2003: GRUNWALD – Sarmacja Będzin
07.06.2017 (środa) godz. 18:00 Trampkarze 2003: Orbita Bukowno – GRUNWALD
17.06.2017 (sobota) godz. 11:00 Trampkarze 2003: Józefka Chorzów – GRUNWALD