2003: Wywalczony punkt na dobry początek (12 zdjęć)

III liga wojewódzka Trampkarzy Młodszych (C2 – 2003): 1. kolejka

Grunwald Ruda Śląska 2-2 SMS Ruda Śląska (0-1)

0-1 P.Grzywaczewski, 20 min.
1-1 J.Kubica, 53 min.
1-2 M.Mazur, 56 min.
2-2 O.Ociepka, 64 min.

GRUNWALD:
K.Fojcik – Ł.Zastawny, A.Rostek, P.Rostek – P.Kasperczyk, M.Hanke, J.Kubica (kpt), M.Wójcik, M.Rejmer – O.Ociepka, M.Tałady
oraz E.Lomania – A.Kamiński, S.Miziak, M.Pastore, J.Sobstyl, D.Uciecha
Trener: Andrzej ZIOB
Kierownik: Stefan KUBICA

Trener Andrzej Ziob wiedział, że występy w III lidze wojewódzkiej do łatwych należeć nie będą. Tym bardziej, że na inaugurację przystępował do derbowego spokania z SMS-em bez 3 podstawowych zawodników: obrońcy Jakuba Glazy, pomocnika Jonasza Noconia i napastnika Dominika Białeckiego. Pierwsza połowa potwierdziła ten fakt. Goście dominowali i efektem – tylko – jedna bramka. „Zieloni”, którym woli walki i ambicji nie brakowało, doprowadzili do wyrównania za sprawą kapitana Jakuba Kubicy. SMS po chwili wyszedł ponownie na prowadzenie po golu z rzutu wolnego. Do remisu, ustalając wynik, doprowadził na sześć minut przed końcem niezawodny Oliwier Ociepka (jego talent strzelecki eksplodował jesienią, wówczas strzelił 19 goli w 14 meczach) zdobywając 37. bramkę dla swojego rocznika w 53. meczu.