2002: Od 0-2 do 5-4

II Liga Wojewódzka Juniorów (A1 – 2002): 13. kolejka

Concordia Knurów 4-5 Grunwald Ruda Śląska (2-3)

1-0 Kaczor, 5 min
2-0 Szwan, 21 min
2-1 Ozaki, 27 min
2-2 Wadas, 34 min
2-3 Hanke, 41 min
2-4 Nocoń, 52 min
2-5 Nocoń, 59 min
3-5 Kaczor, 62 min
4-5 Starkman, 76 min

GRUNWALD:
Grygiel – P. Rostek, Kalemba, Kasprzyk, A. Rostek – Nocoń, Wadas, Hanke, Kozłowski (kpt) – Podlacha (65. Miziak), Ozaki

Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Stefan KUBICA

13. kolejka nie była pechowa dla juniorów. Drużyna Dariusza Czecha pokonała w Knurowie Concordię 5-4 (3-2). Gospodarze prowadzili wprawdzie po 21 minutach 2-0, ale potem do głosu doszli „Zieloni” i strzelili aż 5 goli!

Gola kontaktowego dla halembian zdobył w 27. minucie Kaiki Ozaki, który otrzymał długie podanie z własnej połowy za plecy obrońców i z 16 metrów przelobował bramkarza. Do remisu doprowadził Jakub Wadas. Po dośrodkowaniu Jakuba Kozłowskiego obrońca wybił głową piłkę przed pole karne prosto do „Wadiego”, a ten przyjął futbolówkę na pierś i z woleja trafił w prawy róg bramkarza. Wynik na 3-2 dla Grunwaldu ustalił do przerwy Mateusz Hanke, który po rzucie rożnym i małym zamieszaniu w polu karnym przymierzył z woleja nie do obrony. W pierwszym kwadransie drugiej połowy dwa gole zdobył Jonasz Nocoń. Najpierw po strzale Michała Podlachy pomocnik Grunwaldu głową trafił do pustej bramki z 2 metrów, a następnie wyprzedził obrońcę i bramkarza, i z woleja podwyższył wynik. W kolejnym kwadransie gospodarze zmniejszyli straty. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i 3 punkty trafiły na konto Grunwaldu.

Coraz bliżej awansu do I ligi jest Polonia Bytom, która pokonała wicelidera, Stal Zabrze, 4-2. Bytomianie potrzebują tylko punktu i będą chcieli przypieczętować awans w niedzielę w Halembie. Grunwald zajmuje 4. miejsce ze stratą 2 punktów do 2. pozycji.

>> TABELA