Grunwald Ruda Śląska 6-0 Naprzód Lipiny (1-0)

5-0 Majchrzyk, 65 min
6-0 Gosz, 80+2 min

R.Kurpas – D.Chmielarski, M.Latoska (60. M.Kasprzyk), J.Wojtaczka, D.Olbryś – J.Kozłowski (41. K.Skorupa), A.Bartoszek (60. M.Podlacha), R.Ochnio (60. D.Straszewski), B.Kopiczko (41. P.Majchrzyk) – R.Burdzik (kpt) (41. D.Ogłoza), P.Szulik (41. A.Gosz)
Trener: Dariusz CZECH

Po zwycięstwie w zaległym meczu z Naprzodem Lipiny juniorzy Grunwaldu wywalczyli awans do IV ligi. Po pierwszych 40 minutach „Zieloni” prowadzili jednak z zamykającym tabelę przeciwnikiem tylko 1-0 i trener Dariusz Czech schodził na przerwę z nietęgą miną. W 3. minucie prowadzenie halembianom dał Remigiusz Ochnio strzałem z 20 metrów. Znakomitą okazję na podwyższenie rezultatu miał Bartosz Kopiczko, który minął już bramkarza, ale trafił w stojącego na linii bramkowej obrońcę.
Na drugą odsłonę Grunwald wyszedł z czterema zmianami i przyniosło to błyskawicznie efekty. W 46. minucie po rzucie rożnym Remigiusza Ochnia na bramkę gości główkował Dawid Ogłoza. Bramkarz Naprzodu zdołał sparować futbolówkę, do której doskoczył Arkadiusz Bartoszek i dopełnił formalności. Po kilku minutach strzelec bramki trafił w polu karnym w rękę zawodnika Naprzodu i sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Remigiusz Ochnio. Nie minęła minuta, a na listę strzelców wpisał się Adam Gosz wykorzystując sytuację sam na sam po podaniu Remigiusza Ochnia. W dalszej części meczu warty odnotowania był strzał Dawida Ogłozy zza szesnastki tuż na bramką. W 62. minucie Kamil Skorupa wypuścił Ogłozę, którego strzał bramkarz odbił, a dobitka Adama Gosza z kilku metrów poszybowała na wysokość co najmniej drugiego piętra. Po chwili Goszowi znowu nie dopisało szczęście, bowiem trafił w słupek, ale z dobitką pospieszył Paweł Majchrzyk i było 5-0. Kolejnych okazji nie wykorzystali Dawid Ogłoza – w 68. minucie przegrał pojedynek z bramkarzem, Jakub Wojtaczka – w 72. minucie bramkarz odbił jego uderzenie po rogu i ponownie Ogłoza – w 77. minucie również nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W między czasie piłka wpadła do siatki Naprzodu po strzale Kamila Skorupy, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Wynik ustalił w doliczonym czasie Adam Gosz. Napastnik Grunwaldu – o sympatycznej ksywie „Gosia” – wszedł w pole karne i uderzył nie do obrony. Po końcowym gwizdku sędziego zawodnicy zatańczyli taniec radości.