Juniorzy 2001: wygrane derby z Pogonią

W niedzielnym spotkaniu 5. kolejki juniorzy Grunwaldu pokonali na własnym boisku Pogoń Ruda Śląska 4-1.

Pierwsza połowa w głównej mierze upłynęła pod znakiem walki w środkowej części boiska, co nie miało przełożenia na podbramkowe sytuacje. Goście objęli prowadzenie w 7. minucie, kiedy to wybitą piłkę przejął jeden z piłkarzy Pogoni na połowie zielonych, wygrał biegowy pojedynek z obrońcami i pokonał bramkarza Grunwaldu. Miejscowi ożywili się dopiero przed przerwą. Wpierw bliski gola był K.Buczkiewicz, ale jego uderzenie przeszło tuż obok słupka. Chwilę później był już remis. Pięknym uderzeniem z wolnego pod poprzeczkę na dalszy słupek popisał się R.Ochnio. Ten sam zawodnik tuż po przerwie dał zielonym prowadzenie uderzeniem z około 20 metrów praktycznie zdejmując pajęczynę z bramki Pogoni. Później bliski bramki był M.Podlacha, ale jego strzał bramkarz gości sparował na róg. Pogoń mogła doprowadzić do remisu w 57. minucie, ale piłka po wolnym o centymetry minęła światło bramki Ł.Kurpasa. W 63. minucie zieloni podwyższyli prowadzenie. A.Gosz stanął oko w oko z golkiperem przyjezdnych, minął go i posłał piłkę do pustej bramki. W 71. minucie napastnik Grunwaldu praktycznie skopiował swój wyczyn, kiedy po wysokim presingu całego zespołu przejął piłkę w okolicach pola karnego gości, minął bramkarza i ustalił wynik meczu.
W następnej kolejce juniorzy rozpoczną rundę rewanżową, a zaczną od meczu w Chorzowie, gdzie ugości ich II drużyna Stadionu Śląskiego.

Grunwald – Pogoń Ruda Śląska 4-1 (1-1)
0-1 M.Domagała, 7 min.
1-1 R.Ochnio, 39 min. – wolny
2-1 R.Ochnio, 43 min.
3-1 A.Gosz, 63 min.
4-1 A.Gosz, 71 min.

Ł.Kurpas (kpt) – D.Olbryś, J.Kozłowski, M.Latoska, D.Chmielewski – A.Gosz (75. J.Łopatkiewicz), P.Majchrzyk, R.Ochnio (75. M.Kasprzyk), M.Podlacha (70. R.Burdzik), K.Buczkiewicz – P.Szulik (65. P.Sobstyl)
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK