2000/2001: Po zwycięstwie w Chorzowie Grunwald w fotelu lidera

Zantka Chorzów 0-3 Grunwald Ruda Śląska (0-2)

0-3 Ochnio, 62 min. (karny)

GRUNWALD:
Ł.Kurpas (kpt) (50. R.Gurbisz) – M.Kowalczyk, K.Aruczan (65. D.Palacz), J.Wojtaczka, D.Chmielarski – K.Skorupa (60. A.Zdebel), R.Ochnio, A.Bartoszek, P.Majchrzyk (41. B.Gąsior) – D.Ogłoza (60. P.Szulik), M.Szaton
Trener: Dariusz CZECH

Zaległy mecz w Chorzowie toczył się pod dyktando Grunwaldu. Od pierwszych minut nasza drużyna atakowała i tylko słaba skuteczność, podobna do tej z ostatniego meczu z Górnikiem 09, uniemożliwiła uzyskanie wysokiego wyniku. Gospodarze tylko kilka razy byli pod bramką Grunwaldu, ale ich akcje nie były na tyle groźne, żeby zaskoczyć naszych bramkarzy. Pierwszego gola zdobył Ogłoza, który otrzymał podanie w tempo od Skorupy i spokojnym strzałem pokonał bramkarza. Na 2-0 podwyższył również Ogłoza. Po wybiciu piłki przez bramkarza Zantki z 5. metra najwyżej do piłki na połowie boiska wyskoczył Kowalczyk i głową zgrał piłkę między dwóch obrońców z Chorzowa, których na szybkości wyprzedził Ogłoza i strzałem w długi róg wpisał się na listę strzelców. Po przerwie trener Dariusz Czech dokonał kilku zmian, które jednak niezbyt polepszyły skuteczność. Wynik ustalił Ochnio z rzutu karnego po faulu na Ogłozie. Pomimo nie najlepszej skuteczności cieszy, tak jak w ostatnim meczu, gra na zero z tyłu. Zwycięstwo pozwoliło Grunwaldowi wskoczyć na pozycję lidera.