Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 8

Najbliższe mecze

 
 

KONIEC SEZONU

 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Urząd Miasta rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na II półrocze 2019 roku

460 tys. złotych na seniorów w II półroczu przekaże Miasto Ruda Śląska klubom i stowarzyszeniom sportowym (w I półroczu przeznaczono 300 tys. zł).
 
Urząd Miasta Ruda Śląska ogłosił wyniki otwartego konkursu ofert w formie wsparcia realizacji zadania…

Czytaj więcej

„Zieloni” udali się na urlopy

19 czerwca zawodnicy Grunwaldu rozegrali ostatni mecz w sezonie 2018/2019, w którym wywalczyli 2. miejsce.
 
„Zielonym” nie udał się powrót do Klasy Okręgowej po spadku w czerwcu 2018 r. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Szygułę celowała w 1. miejsce…

Czytaj więcej

Wawel najlepszy również w derbach Rudy Śląskiej

Wawel Wirek już przed tygodniem zapewnił sobie awans do Klasy Okręgowej. W sobotę w meczu ostatniej kolejki Klasy A podopieczni Krzysztofa Szatona mieli znakomitą okazję do fety, bowiem podejmowali u siebie w derbach Rudy Śląskiej Uranię II.
 
Wawel udanie…

Czytaj więcej

100 meczów na 100-lecie PZPN (relacja z wizyty na meczu Grunwald – Hetman)

W 2019 roku Polski Związek Piłki Nożnej obchodzi setne urodziny. Ten piękny jubileusz jest świętowany na wiele sposobów. Jednym z nich jest inicjatywa „100 meczów na 100-lecie PZPN”, która wystartowała 2 marca. Jedna osoba w 2019 roku zobaczy na żywo…

Czytaj więcej

Rocznik 2009 zagrał w turnieju Orlik Cup w Nędzy

Rocznik 2009 sezon zakończył 4 czerwca. Zawodnicy, nim jeszcze rozjechali się na wakacje, wzięli w piątek 21 czerwca udział w turnieju Orlik Cup w Nędzy koło Raciborza.
 
W zawodach uczestniczyło 21 zespołów podzielonych na trzy grupy, gdzie grano systemem…

Czytaj więcej

„Jankes” za „Aciolem”

W środę Grunwald rozegrał mecz awansem z ostatniej, 26. kolejki. „Zieloni” pokonali Strażaka Mikołów 7-0 (więcej o zwycięstwach minimum 5 bramkami).
 
Wojciech Jankowski strzelił w tym meczu 4 bramki i z dorobkiem 31 bramek został królem strzelców…

Czytaj więcej

Strzelcy w 25. kolejce Klasy A

W 5 meczach 25. kolejki Klasy A padło 25 bramek.
 
Pierwsza trójka tym razem do siatki nie trafiła – zespół Wojciecha Jankowskiego otrzymał 3 punkty walkowerem za mecz ze Śląskiem II, a w bezpośrednim meczu 2. i 3. strzelca…

Czytaj więcej

26. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze ostatniej, 26. kolejki Klasy A.
 
Sobota, 12:00
Stadion Śląski Chorzów – MKS Siemianowiczanka II
sędziowie: Kasiński – Grajek, Czerwonka
 
Sobota, 13:30 (mecz towarzyski)
Kolejarz 24 Katowice – GKS GieKSa…

Czytaj więcej

26. kolejka: 2. miejsce przypieczętowane efektownym zwycięstwem

Grunwald Ruda Śląska 7-0 Strażak Mikołów (5-0)
 
1-0 Jankowski, 6 min – po podaniu Kowalczyka
2-0 Gąsior, 19 min – po zagraniu Ogłozy
3-0 Jankowski, 29 min – po podaniu Petrusa
4-0 Jankowski, 38 min…

Czytaj więcej

Wynik na żywo

Grunwald – Strażak 7-0 (5-0) koniec

Grunwald wywalczył 2. miejsce

7-0 Petrus, 79 min – Petrus wychodzi w sytuacji dwa na jeden, ale kończy sam strzałem pod poprzeczkę

6-0 Jankowski, 74 min – Jankes otrzymał podanie na wolne pole i…

Czytaj więcej

Historyczne derby Halemby w nowym sezonie!

Rozgrywki seniorskie powoli dobiegają końca i znamy już większość rozstrzygnięć.
 
Z Klasy Okręgowej do katowickiej Klasy A spadają MKS Górnik 09 Mysłowice i Wyzwolenie Chorzów. „Kocina” zagra ponownie w „Serie A” po dwóch sezonach, natomiast chorzowianie ostatni raz…

Czytaj więcej

Wawel w Klasie Okręgowej

Wawel Wirek po roku przerwy powraca do Klasy Okręgowej.
 
Podopieczni Krzysztofa Szatona na dwie kolejki przed końcem sezonu Klasy A mieli wszystko w swoich rękach – a właściwie nogach – i wczoraj przypieczętowali awans pokonując w Bujakowie Strażaka Mikołów…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecze z AKS-em II i Szopienicami

Trener Grunwaldu, Michał Szyguła, przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecze z AKS-em II (2-0) i Szopienicami (2-0):
 
23. kolejka: AKS II Mikołów 0-2 Grunwald
Kurpas 7 – Poprawa 7, Ostrowski (kpt) 8, Wojtaczka 7,…

Czytaj więcej

25. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze przedostatniej, 25. kolejki Klasy A.
 
Sobota, 15:00
UKS Szopienice – Józefka Chorzów
sędziowie: Rusek – Solarek, Czerwonka
 
Sobota, 16:00
Strażak Mikołów – Wawel Wirek
sędziowie: Nowok – Błaszczak, Szulik…

Czytaj więcej

Strzelcy w 24. kolejce Klasy A

W 5 meczach 24. kolejki Klasy A padło 27 bramek.
 
W sobotę w Halembie w meczu Grunwaldu z UKS-em Szopienice nie doszło do bezpośredniej rywalizacji dwóch najlepszych strzelców Klasy A Wojciecha Jankowskiego (27 bramek) i Łukasza Pawłowskiego (24 bramki),…

Czytaj więcej

24. kolejka: Mecz zakończony w 20. minucie i po kilku minutach wznowiony

Grunwald Ruda Śląska 2-0 UKS Szopienice (1-0)
 
1-0 Ogłoza, 18 min – po podaniu Kowalczyka
2-0 Dolecki, 78 min – po podaniu Petrusa
 
W 20. minucie meczu sędzia główny ukarał bramkarza gości czerwoną kartką (golkiper uderzył…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Szopienice

Grunwald – Szopienice 2-0 (1-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 2-0

Sędzia doliczył 3 minuty

90 min Kasprzyk uciekł z piłką i w sytuacji sam na sam jego lob złapał bramkarz

85 min Kowalczyk po kontrze uderzył…

Czytaj więcej

24. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 24. kolejki Klasy A.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska – UKS Szopienice
sędziowie: Pisarek – Szołtysek, Szpiech
 
Sobota, 17:00
Jastrząb Bielszowice – MKS Siemianowiczanka II
sędziowie: Poranek – Potyka,…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

26. kolejka (19-22 czerwca)

Środa, 18:00
Grunwald Ruda ŚląskaStrażak Mikołów 7 - 0
1-0 Jankowski, 6 min
2-0 Gąsior, 19 min
3-0 Jankowski, 29 min
4-0 Jankowski, 38 min
5-0 Ogłoza, 45 min
6-0 Jankowski, 74 min
7-0 Petrus, 79 min


Sobota, 12:00
Stadion Śląski Chorzów – MKS Siemianowiczanka II 1 - 6
0-1 Ryłko, 8 min
0-2 Ryłko, 12 min
0-3 Wronowski, 17 min
0-4 Bocek, 33 min
0-5 Albrecht, 41 min
0-6 Machowicz, 49 min (samobójcza)
1-6 Różański, 77 min


Sobota, 15:30
Wawel Wirek – Urania II Ruda Śląska 7 - 0
1-0 Blaszke, 5 min
2-0 D.Lewandowski, 7 min
3-0 Blaszke, 43 min
4-0 D.Lewandowski, 45 min
5-0 Maciejok, 64 min
6-0 Blaszke, 68 min
7-0 Chudziński, 69 min


Sobota, 17:00
Jastrząb Bielszowice – AKS II Mikołów 4 - 0
1-0 Gosz, 2 min
2-0 Kaizik, 8 min
3-0 Kaizik, 34 min
4-0 Latoska, 72 min


Hetman 22 Katowice – UKS Szopienice 1 - 3
0-1 Ł.Wentkowski, 29 min
0-2 Yevtushenko, 33 min
1-2 Halup, 84 min
1-3 T.Wentkowski, 90+2 min


Józefka Chorzów – Śląsk II Świętochłowice 3 - 0
* walkower (Śląsk II wycofał się z rozgrywek)


Mecz towarzyski - Sobota, 13:30
Kolejarz 24 Katowice – GKS GieKSa II Katowice - - -
1-6
0-1 Gnojczewski, 12 min
0-2 Jurski, 18 min
0-3 Łankiewicz, 19 min
0-4 Rusz, 29 min
1-4 Kroplewski, 46 min
1-5 Kociuba, 64 min
1-6 Kołodziej, 90 min

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2019 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 7.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 5.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 85.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok)  

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Wawel Wirek 24 57  
2 Grunwald Ruda Śląska 24 53  
3 Jastrząb Bielszowice 24 52  
4 Józefka Chorzów 24 50  
5 UKS Szopienice 24 44  
6 AKS II Mikołów 24 39  
7 MKS Siemianowiczanka II 24 38  
8 Urania II Ruda Śląska 24 35  
9 Hetman 22 Katowice 24 24  
10 Kolejarz 24 Katowice 24 19  
11 Strażak Mikołów 24 17  
12 Stadion Śląski Chorzów 24 13  
13 Śląsk II Świętochłowice 24 8  
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 25 kolejkach i meczu z 26. kolejki Grunwald - Strażak:
(stan na 20 czerwca)

31 - Jankowski (+4, Grunwald)
 
24 - Pawłowski (Szopienice)
 
20 - Watoła (Józefka)
 
17 - G. Kałużny (+1, Wawel)
 
14 - Blaszke (+1, Wawel)
       Pawlak (Jastrząb)
 
12 - Ogłoza (+1, Grunwald)
       Przybyszewski (+1, Józefka)
       Strzebińczyk (+1, Józefka)
 
10 - Błażejczyk (+1, Urania II)
       T. Wentkowski (Szopienice)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.
14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24., 25.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
24.03 Urania II Ruda Śląska (wyjazd)   4-3 protokół i bramki
30.03 Wawel Wirek (dom)                    1-3 protokół i bramki
07.04 Stadion Śląski Chorzów (wyjazd) 3-2 protokół i bramki
14.04 Józefka Chorzów (wyjazd)           0-4 protokół i bramki
28.04 Hetman 22 Katowice (dom)          8-0 protokół i bramki
04.05 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)      4-2 protokół i bramki
12.05 Kolejarz 24 Katowice (dom)         4-0 protokół i bramki
19.05 Siemianowiczanka II (wyjazd)     0-0 protokół i sytuacje
26.05 GKS GieKSa II Katowice (dom)    0-3 protokół i bramki
02.06 AKS II Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
08.06 UKS Szopienice (dom)                2-0 protokół i bramki
16.06 Śląsk II Świętochłowice (wyjazd) 3-0 walkower więcej
19.06 Strażak Mikołów (dom)               7-0 protokół i bramki
 
 
RUNDA JESIENNA
 
21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
17.11 Strażak Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
 

Bramki (68)

31 - Jankowski (2 z karnego i 2 z wolnego) /19 wiosną/ (+4)
 
12 - Ogłoza /5 wiosną/ (+1)
 
05 - Twardoch /3 wiosną/
 
04 - Kozłowski /1 wiosną/
 
03 - Babisz /1 wiosną/
 
02 - Bereska /2 wiosną/
02 - Mleczko
02 - Ostrowski /1 wiosną/
 
01 - Dolecki /1 wiosną/
01 - Gąsior /1 wiosną/ (+1)
01 - Oswald
01 - Petrus /1 wiosną/ (+1)
 
03 - za walkower ze Śląskiem II /3 wiosną/

Asysty (62)

11 - Jankowski /4 wiosną/
 
09 - Babisz /4 wiosną/
09 - Petrus /5 wiosną/ (+3)
 
07 - Ogłoza /5 wiosną/ (+1)
 
05 - Kowalczyk /5 wiosną/ (+2)
05 - Twardoch
 
04 - Gąsior /3 wiosną/ (+1)
 
02 - Dolecki /1 wiosną/
02 - Kurpas /2 wiosną/
02 - Podlacha /1 wiosną/
 
01 - Bereska /1 wiosną/
01 - Kiepura
01 - Mleczko
01 - Ostrowski
01 - Poprawa /1 wiosną/
01 - Wojtaczka /1 wiosną/
 
06 - bez asysty /5 wiosną/
 
 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce