Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1954 - Tadeusz Burandt
    obrońca I zespołu: 1977
    obrońca II zespołu: 1977

  • 1955 - Wiesław Bartula
    napastnik juniorów: 1973

  • 1961 - Piotr Wilczek
    obrońca I zespołu: 1981-1989
    obrońca II zespołu: 1982-1989

  • 1967 - Dariusz Kaczor
    bramkarz II zespołu: 1983
    bramkarz juniorów: 1983-1984
    bramkarz trampkarzy: 1981-1982

  • 1977 - Krzysztof Guzy
    pomocnik II zespołu: 1993
    pomocnik juniorów: 1993-1994

  • 1996 - Daniel Ligus
    napastnik juniorów: 2013-2014
    napastnik trampkarzy: 2007-2008

  • 2008 - Jakub Powała
    zawodnik orlików i żaków: 2016-nadal

  • 2008 - Tomasz Powała
    zawodnik orlików i żaków: 2016-nadal

Osób on-line: 18

Najbliższe mecze

19 maja (sobota) godz. 9:00 - Trampkarze 2003
AKS Niwka 6-2 GRUNWALD
 
19 maja (sobota) godz. 11:00 - I zespół
GRUNWALD 2-3 Pogoń Ruda Śląska
 
19 maja (sobota) godz. 14:30 - Młodziki 2005
GRUNWALD 2-3 Józefka II Chorzów
 
 
20 maja (niedziela) godz. 9:00 - Juniorzy 2001/2002
GRUNWALD 1-4 GKS GieKSa III Katowice
 
20 maja (niedziela) godz. 12:00 - Trampkarze Mł. 2004
GRUNWALD 6-3 UKS Szopienice
 
20 maja (niedziela) godz. 15:00 - Młodziki Mł. 2006
GRUNWALD 1-0 Orlik Ruda Śląska
 
 
21 maja (poniedziałek) godz. 17:00 - Orliki 2007
Sparta Katowice - GRUNWALD
 
 
22 maja (wtorek) godz. 17:30 - Trampkarze Mł. 2004
GRUNWALD - Urania Ruda Śląska
 
 
23 maja (środa) godz. 18:00 - Trampkarze 2003
Ruch Chorzów S.A. - GRUNWALD
 
23 maja (środa) godz. 18:00 - Młodziki 2005
GRUNWALD - GKS GieKSa III Katowice S.A.
 
 
24 maja (czwartek) godz. 16:30 - Orliki 2007
Rozwój II Katowice - GRUNWALD
 
24 maja (czwartek) godz. 17:00 - Młodziki Mł. 2006
Sparta Katowice - GRUNWALD
 

Terminy, wyniki i strzelcy drużyn Grunwaldu

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Treningi

Aktualności

26. kolejka: Punkty pojechały do Nowego Bytomia

Grunwald Ruda Śląska 2-3 Pogoń Ruda Śląska (1-1)
 
1-0 Ochnio, 7 min (wolny) – po faulu Leina na Skorupie
1-1 Bargiel, 37 min – po podaniu Wiśniowskiego
1-2 Wiśniowski, 59 min (głową) – po dośrodkowaniu Bargiela
2-2 Babisz…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu derbowego Grunwald – Pogoń

Grunwald – Pogoń 2-3 (1-1)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)
 

KONIEC: 2-3

Sędzia doliczył 2 minuty

83 min strzał Ochnia z 16 metrów broni Kisielov

80 min Babisz po rzucie wolnym głową uderzył nad bramką

78 min…

Czytaj więcej

Derby Rudy Śląskiej: Grunwald – Pogoń po raz 12.

Sobotni mecz derbowy Grunwaldu z Pogonią będzie 12. meczem ligowym obu zespołów w historii.
 
Grunwald wygrał do tej pory 5 razy (2-0, 3-1, 5-0, 4-3, 3-1), Pogoń 4 razy (2-1, 3-1, 2-1, 3-0), a 2 mecze zakończyły się remisami…

Czytaj więcej

Hat tricki w Klasie Okręgowej grupie 1

W 25 kolejkach Klasy Okręgowej grupy 1 padło 21 hat tricków.
 
Dwóch zawodników nie zatrzymało się na trzech bramkach i dorzuciło jeszcze po jednym trafieniu. Byli to Krzysztof Michalski ze Sparty Katowice w 18. kolejce i Radosław Kaczmarczyk z…

Czytaj więcej

26. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 26. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska – Pogoń Ruda Śląska
sędziowie: Łukasz Sytnik (Racibórz) – Mateusz Piszczelok (Lubomia), Dariusz Lenort (Pietrowice Wielkie)
 …

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 25. kolejce Klasy Okręgowej

W 25. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 sędziowie ukarali zawodników 29 żółtymi kartkami i 2 czerwonymi (1 za dwie żółte i 1 bezpośrednia).
 
Żółte i czerwone kartki po 25 kolejkach:
 
Kartki kolejka po kolejce:
01. kolejka:  32 …

Czytaj więcej

Strzelcy w 25. kolejce Klasy Okręgowej

W 25. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 padło 35 bramek.
 
4 bramki strzelił Radosław Kaczmarczyk z Podlesianki (6-0 z Łąką) i powtórzył najlepszy wynik sezonu Krzysztofa Michalskiego ze Sparty z 18. kolejki. Tym samym snajper z Podlesia z 18…

Czytaj więcej

2001: Ponownie górą UKS Ruch

IV liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2001): 8. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 2-3 UKS Ruch Chorzów (1-2)
 
0-1 Ślusarek, 25 min
1-1 Szulik, 27 min
1-2 Ślusarek, 35 min
1-3 Andraczke, 55 min
2-3 Burdzik,…

Czytaj więcej

Intensywna sobota Żaków

Za rocznikami 2009, 2010 i 2011 intensywna sportowa sobota – część zawodników udała się do Katowic (na 9:00), gdzie na boisku „Rapid” odbył się 11. turniej Ligi Żaków w tym sezonie, a część zagrała sparing w Bielszowicach (o 11:00).
 …

Czytaj więcej

25. kolejka: Druga dwucyfrówka w sezonie – 650. mecz „Wawy”

Krupiński Suszec 10-1 Grunwald Ruda Śląska (3-0)
 
1-0 Góra, 4 min – po zgraniu głową Gabarskiego
2-0 Gajek, 22 min – z podania Góry
3-0 Zielonka, 38 min – po podaniu Gajka
4-0 A.Neumann, 50 min – z podania…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Krupiński – Grunwald

Krupiński – Grunwald 10-1 (3-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 10-1

90 min okazja Zielonki – wybija Kurpas

89 min Neumann uderzył nad pustą bramką

88 min strzał Gąsiora nad bramką przenosi bramkarz

10-1 Neumann, 87 min…

Czytaj więcej

Krupiński – Grunwald po raz 8.

Dzisiejszy mecz Krupińskiego z Grunwaldem będzie 8. meczem ligowym obu zespołów w historii.
 
W dotychczasowych spotkaniach Grunwald zanotował 3 zwycięstwa, Krupiński 2, a 2 mecze zakończyły się remisami. Stosunek bramkowy wynosi 15-11 dla Grunwaldu.
 
Sezon 1988/1989:
06.08.1988 Grunwald…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 24. kolejce Klasy Okręgowej

W 24. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 sędziowie ukarali zawodników 31 żółtymi kartkami i 1 czerwoną (za dwie żółte), natomiast w 2 meczach zaległej 17. kolejki – 10 żółtymi.
 
Żółte i czerwone kartki po 24 kolejkach:
 
Kartki kolejka…

Czytaj więcej

Strzelcy w zaległej 17. kolejce Klasy Okręgowej

W środę Klasa Okręgowa grupa 1 odrobiła ostatnie zaległości.
 
W dwóch meczach zaległej 17. kolejki padło 8 goli. 15. bramkę w sezonie strzelili Krzysztof Michalski ze Sparty (2-3 z MKS-em Mysłowice) i Maciej Wolny z Unii (2-1 z Iskrą),…

Czytaj więcej

25. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 25. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Pogoń Ruda Śląska – Piast Bieruń
sędziowie: Jakub Barczyk (Poraj) – Sergiusz Dana (Częstochowa), Rafał Nowiński (Myszków)
 
Sobota, 15:00…

Czytaj więcej

Strzelcy w 24. kolejce Klasy Okręgowej

W 24. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 padło 29 bramek.
 
W czołówce strzelców nie nastąpiły praktycznie większe zmiany. Lider Przemysław Niewiedział z Pogoni Imielin zdobył 20. bramkę w sezonie (5-2 z Łąką), a będący za jego plecami Mateusz Zamojda…

Czytaj więcej

2001: Rozgromili lidera

IV liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2001): 7. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 5-1 UKS Szopienice (2-0)
 
1-0 Buczkiewicz, 35 min
2-0 Ochnio, 37 min (karny)
3-0 Podlacha, 43 min
4-0 Skorupa, 62 min…

Czytaj więcej

Festyn piłkarski Grunwaldu (50 zdjęć)

W niedzielne popołudnie na stadionie Grunwaldu odbył się festyn piłkarski z udziałem kilkuset osób.
 
Festyn przeznaczony dla drużyn młodzieżowych został zorganizowany przez GKS Grunwald. Na obiekcie „Zielonych” pojawiły się całe rodziny, które dopingowały swoje pociechy najpierw w konkursie piłkarskim…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

26. kolejka (19 maja)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaPogoń Ruda Śląska 2 - 3
1-0 Ochnio, 7 min (wolny)
1-1 Bargiel, 37 min
1-2 Wiśniowski, 59 min
2-2 Babisz, 61 min (karny)
2-3 Iwański, 72 min


Urania Ruda Śląska – Podlesianka Katowice 0 - 2
0-1 Renner, 16 min
0-2 Kaczmarczyk, 36 min


Piast Bieruń Nowy – Pogoń Imielin 1 - 2
1-0 Grzywa, 38 min
1-1 Rzepa, 49 min
1-2 N.Nagi, 78 min


Sobota, 17:00
Unia Kosztowy – Sokół Wola 7 - 0
1-0 Wolny, 3 min
2-0 Wolny, 26 min
3-0 Wolny, 34 min
4-0 Małkowski, 36 min
5-0 Wolny, 61 min
6-0 Pawłowski, 81 min
7-0 Wolny, 88 min


AKS Mikołów – Krupiński Suszec 3 - 0

Iskra Pszczyna – Sparta Katowice 1 - 2

Ogrodnik Tychy – Wawel Wirek 4 - 0

LKS Łąka – MKS Mysłowice 4 - 3

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Unia Kosztowy 26 64
2 Podlesianka Katowice 26 63
3 Pogoń Imielin 26 62
4 AKS Mikołów 26 57
5 Iskra Pszczyna 26 42
6 Piast Bieruń Nowy 26 38
7 Sparta Katowice 26 36
8 LKS Łąka 26 36
9 MKS Mysłowice 26 35
10 Ogrodnik Tychy 26 34
11 Sokół Wola 26 34
12 Urania Ruda Śląska 26 31
13 Wawel Wirek 26 24
14 Krupiński Suszec 26 19
15 Pogoń Ruda Śląska 26 18
16 Grunwald Ruda Śląska 26 1
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 25 kolejkach:
(stan na 15 maja)

 
20 - Niewiedział (Imielin)
 
18 - Kaczmarczyk (+4, Podlesianka)
 
17 - Zamojda (AKS)
 
15 - K.Michalski (Sparta)
       Wolny (Kosztowy)
 
14 - Prus (AKS)
       Prusek (Iskra)
       Wawrzyńczok (Sparta)
 
13 - Chrząścik (+1, Ogrodnik)
 
12 - Brzeziński (Piast)
 
11 - Klaja (Łąka)
       Lux (+1, Wawel)
       Rosiński (+1, Podlesianka)
       Zając (Podlesianka)
 
10 - Henisz (Urania)
       Maciaszek (Kosztowy)
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.(1), 7.(2), 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 7.(3), 17.(1), 18., 19., 16., 20., 21., 22., 23., 24., 17.(2), 25.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA

24.03 LKS Łąka (wyjazd)                      1-6 protokół i bramki
31.03 Urania Ruda Śląska (dom)           0-4 protokół i bramki
07.04 Pogoń Imielin (wyjazd)                0-6 protokół i bramki
11.04 Ogrodnik Tychy (dom)                 0-6 protokół i bramki
14.04 Podlesianka Katowice (dom)         0-6 protokół i bramki
21.04 MKS Mysłowice (wyjazd)              0-2 protokół i bramki
28.04 Wawel Wirek (dom)                     3-3 protokół i bramki
01.05 Sparta Katowice (wyjazd)            1-3 protokół i bramki
05.05 Sokół Wola (dom)                        0-2 protokół i bramki
12.05 Krupiński Suszec (wyjazd)           1-10 protokół i bramki
19.05 (sob. 11) Pogoń Ruda Śląska (dom)
26.05 (sob. 11) Piast Bieruń (dom)
30.05 (śr. 18) AKS Mikołów (wyjazd)
02.06 (sob. 11) Unia Kosztowy (dom)
09.06 (sob. 17) Iskra Pszczyna (wyjazd)
 
RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)            0-3 protokół i bramki
20.08 LKS Łąka (dom)                         0-4 protokół i bramki
26.08 Urania Ruda Śląska (wyjazd)      1-6 protokół i bramki
30.08 Stadion Śl. (dom) - Puchar Polski 0-3 protokół i bramki
02.09 Pogoń Imielin (dom)                   0-4 protokół i bramki
09.09 Podlesianka Katowice (wyjazd)    0-5 protokół i bramki
16.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)         1-4 protokół i bramki
30.09 Sparta Katowice (dom)               0-6 protokół i bramki
07.10 Sokół Wola (wyjazd)                   0-3 protokół i bramki
14.10 Krupiński Suszec (dom)              1-2 protokół i bramki
21.10 Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)       0-3 protokół i bramki
28.10 Piast Bieruń (wyjazd)                 2-6 protokół i bramki
04.11 AKS Mikołów (dom)                    0-8 protokół i bramki
11.11 Unia Kosztowy (wyjazd)              0-13 protokół i bramki
18.11 Iskra Pszczyna (dom)                 0-3 protokół i bramki
25.11 Wawel Wirek (wyjazd)                2-3 protokół i bramki

Bramki (13)

5 - Ogłoza (4 wiosną)

3 - Babisz (2 z karnego) (1 wiosną)
3 - Spalony (1 wiosną)

1 - Parzniewski
1 - Poprawa

Asysty (12)

3 - Spalony (3 wiosną)

2 - Babisz (1 wiosną)
2 - Malec

1 - Firecki
1 - Gąsior
1 - Ochnio (1 wiosną)
1 - Ogłoza
1 - Skorupa (1 wiosną)

1 - bez asysty