Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1959 - Grzegorz Radowski
    napastnik juniorów: 1975-1978
    napastnik trampkarzy: 1971-1974

  • 1977 - Damian Mały
    obrońca juniorów: 1991
    obrońca trampkarzy: 1991

  • 1985 - Marcin Marszałkiewicz
    pomocnik trampkarzy: 1996-1997

  • 1987 - Konrad Słowik
    napastnik trampkarzy: 1999

  • 1991 - Rafał Kulka
    obrońca/pomocnik trampkarzy: 2002-2004

  • ZMARLI:
  • 2009 - Engelbert Kurpas
    napastnik/obrońca I zespołu: 1960-1972
    napastnik II zespołu: 1972
    ur. 28.02.1941

Osób on-line: 7

Najbliższe mecze

 

PRZERWA W ROZGRYWKACH

 
 

Terminy, wyniki i strzelcy drużyn Grunwaldu

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Żółte indywidualnie

Drużynowo najwięcej żółtych kartek w Klasie Okręgowej grupie 1 nazbierali zawodnicy Piasta Bieruń (49). A jak to wyglądało indywidualnie?
 
7-krotnie „żółtkami” karani byli 4 zawodnicy: Jarosław Cecuga (Piast Bieruń), Dawid Colik (Podlesianka Katowice), Grzegorz Kałużny (Wawel Wirek) i Marek…

Czytaj więcej

„Zieloni” jeszcze trenują

W sobotę 25 listopada derbowym meczem z Wawelem Wirek zawodnicy Grunwaldu zakończyli rundę jesienną 2017 w Klasie Okręgowej grupie 1. Nie oznacza to jednak, że zakończyli już treningi i od ponad dwóch tygodni odpoczywają od piłki.
 
W trwającym obecnie…

Czytaj więcej

Terminarz rundy wiosennej Klasy Okręgowej grupy 1

Wydział Gier Śląskiego ZPN podał terminy rundy wiosennej 2018 w Klasie Okręgowej grupie 1.
 
Zgodnie z zapowiedziami inauguracja wiosny nastąpi 17 marca. Z kolei zakończenie rozgrywek zaplanowano na 9 czerwca. Dwukrotnie piłkarze „okręgówki” zagrają w środku tygodnia – w…

Czytaj więcej

Trening z miłym akcentem

W Mikołaja w hali w Halembie Kłodnicy odbył się wspólny trening roczników 2007 i 2008.

Zajęcia rozpoczęły się od miłego akcentu. W związku z tym, że wszyscy chłopcy byli bardzo grzeczni przez cały, 2017 rok, Mikołaj przywiózł dla każdego prezent.…

Czytaj więcej

Mikołajki z Grunwaldem

W środę 6 grudnia w Dzień św. Mikołaja najmłodsza grupa Grunwaldu trenera Ireneusza Adamczyka – rocznik 2009 i młodsi – spotkała się w sali zabaw Akuko w Halembie z Mikołajem. Radości wśród dzieci nie było końca. Każdy z 35 chłopców,…

Czytaj więcej

Tak strzelali najlepsi

Po rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 na czele klasyfikacji strzelców Klasy Okręgowej grupy 1 z 13 golami (w 14 meczach) znajduje się Mateusz Zamojda (na zdjęciu) z AKS-u Mikołów, który o dwa trafienia wyprzedza Przemysława Niewiedziała z Pogoni Imielin (14 meczów)…

Czytaj więcej

Punktacja „kanadyjska”: skromny dorobek na półmetku

Niezwykle skromny dorobek bramkowy zanotowali zawodnicy Grunwaldu w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 w rozgrywkach Klasy Okręgowej grupy 1. W 15 meczach zdobyli ledwie 7 bramek, co jest najgorszym wynikiem w 16-zespołowej stawce. Prowadzi AKS Mikołów z 44 bramkami, a na…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w zaległej 7. kolejce Klasy Okręgowej

W sześciu zaległych meczach 7. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1 sędziowie ukarali zawodników 25 żółtymi kartkami – w sumie w 7. kolejce 29 „żółtkami”.
 
W rundzie jesiennej sędziowie sięgnęli do kieszeni po 480 żółtych kartek i 24 czerwone, z…

Czytaj więcej

Noty Trenera: „Simo” punktował jesienią najlepiej

Trener Grunwaldu Teodor Wawoczny przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za dwa ostatnie mecze rundy jesiennej – 15. kolejki z Iskrą Pszczyna (0-3) i zaległej 7. kolejki z Wawelem Wirek (2-3):
 

15. kolejka: Grunwald 0-3 Iskra Pszczyna
Lamlih 3 –…

Czytaj więcej

Strzelcy w zaległej 7. kolejce Klasy Okręgowej

W zaległej 7. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 padło 21 bramek.
 
Lider klasyfikacji strzelców Mateusz Zamojda z AKS-u Mikołów zdobył 13. bramkę w sezonie, ale jego zespół uległ w Mysłowicach MKS-owi 2-3. Mimo to powiększył przewagę – do dwóch…

Czytaj więcej

Derbowy komplet

W ostatnich derbach Rudy Śląskiej w 2017 roku Wawel pokonał Grunwald 3-2. Tym samym piłkarze z Wirku odnieśli komplet zwycięstw w meczach z rudzkimi ekipami w rundzie jesiennej.
 
Działacze Wawelu mogą żałować, że w Klasie Okręgowej grupie 1 nie…

Czytaj więcej

7. kolejka (zaległa)

Wawel Wirek 3-2 Grunwald Ruda Śląska (2-1)
 
1-0 Pyc, 19 min (wolny) – po faulu na Buchciku
2-0 Lux, 23 min – po podaniu Pyca
2-1 Ogłoza, 44 min – po podaniu Gąsiora
3-1 Pyc, 69 min (karny)…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z derbów Wawel – Grunwald

Wawel – Grunwald 3-2 (2-1)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 
KONIEC: 3-2

93 min kontra Wawelu – Lux wysoko nad bramką

Sędzia doliczył 3 minuty

3-2 Poprawa, 88 min – Malec dośrodkował w pole karne, G.Kałużny wybił…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 15. kolejce Klasy Okręgowej

W 15. kolejce rundy jesiennej zawodnicy Klasy Okręgowej grupy 1 zostali ukarani 27 żółtymi kartkami.
 
Żółte i czerwone kartki po 15 kolejkach:
 
Kartki kolejka po kolejce:
01. kolejka:  32   2 
 
02. kolejka:  35   3  (1…

Czytaj więcej

Dżokerzy w 15. kolejce Klasy Okręgowej

Po 15. kolejce samodzielnym liderem klasyfikacji dżokerów został Krzysztof Gondzik. Zawodnik MKS-u Mysłowice pojawił się na boisku w 70. minucie przy stanie 0-1. Po chwili goście z Bierunia Nowego podwyższyli z wolnego wynik na 2-0. W doliczonym czasie gry…

Czytaj więcej

Zaległa 7. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze zaległej 7. kolejki rundy jesiennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Urania Ruda Śląska – Ogrodnik Tychy
sędziowie: Krzysztof Palej (Knurów) – Łukasz Sikorski (Żory), Michał Burek (Czerwionka-Leszczyny)…

Czytaj więcej

Podejście drugie: Wawel – Grunwald po raz 13.

W sobotę odbędzie się zaległa 7. kolejka, którą 23 września storpedowała deszczowa aura. Grunwald zagra o 13:00 na wyjeździe z sąsiadem zza miedzy, Wawelem Wirek – oba stadiony dzieli niewiele ponad 4 km.
 
Podopieczni Tomasza Grozmaniego wywalczyli do…

Czytaj więcej

16. kolejka (17 marca)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaOgrodnik Tychy - - -

Sobota, 15:30
Sokół Wola – Pogoń Imielin - - -

Sparta Katowice – Podlesianka Katowice - - -

Piast Bieruń Nowy – Unia Kosztowy - - -

AKS Mikołów – Iskra Pszczyna - - -

Krupiński Suszec – Urania Ruda Śląska - - -

Wawel Wirek – MKS Mysłowice - - -

Pogoń Ruda Śląska – LKS Łąka - - -

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Pogoń Imielin 15 37
2 Podlesianka Katowice 15 35
3 Unia Kosztowy 15 33
4 AKS Mikołów 15 30
5 Iskra Pszczyna 15 29
6 Piast Bieruń Nowy 15 28
7 MKS Mysłowice 15 26
8 LKS Łąka 15 24
9 Ogrodnik Tychy 15 22
10 Urania Ruda Śląska 15 18
11 Sparta Katowice 15 17
12 Sokół Wola 15 15
13 Wawel Wirek 15 13
14 Krupiński Suszec 15 11
15 Pogoń Ruda Śląska 15 4
16 Grunwald Ruda Śląska 15 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 15 kolejkach:
(stan na 28 listopada)

 
13 - Zamojda (+1, AKS)
 
11 - Niewiedział (Imielin)
       Prusek (+1, Iskra)
 
10 - Wolny (Kosztowy)
 
09 - Brzeziński (Piast)
       Henisz (Urania)
       K.Michalski (Sparta)
       Prus (AKS)
 
08 - Chrząścik (Ogrodnik)
       Maciaszek (Kosztowy)
 
07 - Habor (Łąka)
       Piszczek (AKS)
       Wawrzyńczok (Sparta)
 
06 - Klaja (Łąka)
       Pawłowski (+1, Kosztowy)
       Szostek (+1, Podlesianka)
       Zając (+1, Podlesianka)
       Zawadzki (Iskra)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce


Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.(1), 7.(2), 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 7.(3)

Terminarz

RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)         0-3 protokół i bramki
20.08 LKS Łąka (dom)                      0-4 protokół i bramki
26.08 Urania Ruda Śląska (wyjazd)    1-6 protokół i bramki
30.08 Stadion Śl. (dom) - Puchar Polski 0-3 protokół i bramki
02.09 Pogoń Imielin (dom)                 0-4 protokół i bramki
09.09 Podlesianka Katowice (wyjazd)  0-5 protokół i bramki
16.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)        1-4 protokół i bramki
30.09 Sparta Katowice (dom)              0-6 protokół i bramki
07.10 Sokół Wola (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
14.10 Krupiński Suszec (dom)             1-2 protokół i bramki
21.10 Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)      0-3 protokół i bramki
28.10 Piast Bieruń (wyjazd)                 2-6 protokół i bramki
04.11 AKS Mikołów (dom)                    0-8 protokół i bramki
11.11 Unia Kosztowy (wyjazd)              0-13 protokół i bramki
18.11 Iskra Pszczyna (dom)                 0-3 protokół i bramki
25.11 Wawel Wirek (wyjazd)                 2-3 protokół i bramki

Bramki (7)

2 - Babisz (1 z karnego)
2 - Spalony

1 - Ogłoza
1 - Parzniewski
1 - Poprawa

Asysty (6)

2 - Malec

1 - Babisz
1 - Firecki
1 - Gąsior
1 - Ogłoza

1 - bez asysty