Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 9

Najbliższe mecze

30 marca (sobota) godz. 9:30 - Młodziki 2006
GRUNWALD - UKS Ruch Chorzów
 
30 marca (sobota) godz. 10:00 - Orliki 2008
UKS AP Champions Katowice - GRUNWALD
 
30 marca (sobota) godz. 12:00 - Młodziki Mł. 2007
GRUNWALD - Józefka II Chorzów
 
30 marca (sobota) godz. 15:00 - I zespół
GRUNWALD - Wawel Wirek
 
 
31 marca (niedziela) godz. 13:00 - Trampkarze 2004
Orzeł Mokre - GRUNWALD
 
 
1 kwietnia (poniedziałek) godz. 17:00 - Orliki 2008
GRUNWALD - SMS II Ruda Śląska
 
 
2 kwietnia (wtorek) godz. 16:00 - Orliki Mł. 2009
Stadion Śląski Chorzów - GRUNWALD
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Wiosenne inauguracje Grunwaldu

Po 124 dniach piłkarską wiosnę zainaugurowała Klasa A.
 
W niedzielę, po raz pierwszy w swojej historii, „Zieloni” rozpoczęli drugą część sezonu od wyniku 4-3. W sumie było to 20. zwycięstwo wyjazdowe Grunwaldu w pierwszym meczu na wiosnę.
 
Od…

Czytaj więcej

Dwa gole „Beresa” na dzień dobry

Na inaugurację rundy wiosennej Grunwald pokonał w derbach na kochłowickiej „Marakanie” Uranię II 4-3. Jednym z debiutantów w szeregach „Zielonych” był Łukasz Bereska, który poprowadził zespół do zwycięstwa i zarazem awansu na pozycję lidera Klasy A.
 
„Beres” w…

Czytaj więcej

14. kolejka: Zasłużone zwycięstwo z nerwową końcówką dało lidera

Urania II Ruda Śląska 3-4 Grunwald Ruda Śląska (1-1)
 
0-1 Bereska, 17 min – przejęcie piłki od Hanka
1-1 Tubacki, 19 min (karny) – po faulu Chmielarskiego na Sroce
1-2 Jankowski, 66 min – po podaniu Ogłozy…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Urania II – Grunwald

Urania II – Grunwald 3-4 (1-1)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 

KONIEC: 3-4 – Zieloni liderem!

Halembianie dowieźli zwycięstwo do końca

3-4 Żymła, 91 min – po rogu zawodnik gospodarzy trafił w róg bramki i gospodarze złapali…

Czytaj więcej

Bezbramkowy szczyt na inaugurację

Po ponad 4 miesiącach przerwy katowicka Klasa A wznowiła rozgrywki.
 
O godz. 15:00 w jednym z dwóch spotkań inaugurujących rundę wiosenną doszło do meczu na szczycie. 3. w tabeli UKS Szopienice podejmował lidera, Jastrząb Bielszowice. Gospodarzom, którzy byli bliżsi…

Czytaj więcej

14. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze inauguracyjnej kolejki rundy wiosennej Klasy A.
   
Sobota, 15:00
Strażak Mikołów – Józefka Chorzów
sędziowie: Matuszek – Tomaszowski, Dragan
 
UKS Szopienice – Jastrząb Bielszowice
sędziowie: Wróblewski – Kazimierz, Błaszczak…

Czytaj więcej

W niedzielę XIX turniej Motaja

17 marca w XIX turnieju im. Jana Walczucha rywalizowały zespoły z rocznika 2009. Z kolei w najbliższą niedzielę 24 marca w hali MOSiR w Halembie odbędzie się XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2010 im. Konrada Motaja.
 
Turniej…

Czytaj więcej

Bereska, Kowalczyk i Poprawa wzmocnili Grunwald

   

Łukasz Bereska (Odra Miasteczko Śląskie), Michał Kowalczyk (powrót z wypożyczenia do Gwarka Zabrze) i Damian Poprawa (MLKS Woźniki) wzmocnili kadrę Grunwaldu przed rundą wiosenną 2018/2019.
 
Trener Michał Szyguła pokłada w nowych zawodnikach spore nadzieje. Czy dla całej…

Czytaj więcej

XIX turniej im. J. Walczucha: zwycięstwo Grunwaldu (40 zdjęć)

Zwycięstwem Grunwaldu zakończył się XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2009 im. Jana Walczucha, który odbył się dzisiaj w hali MOSiR w Halembie.
 
W turnieju organizowanym przez GKS Grunwald wzięło udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy –…

Czytaj więcej

Próba na szóstkę

Grunwald Ruda Śląska 6-1 Burza II Borowa Wieś (3-0)
 
1-0 Kozłowski, 5 min
2-0 Jankowski, 24 min
3-0 Petrus, 32 min
4-0 Babisz, 48 min (karny)
4-1 Sujewicz, 61 min
5-1 Ostrowski, 89 min…

Czytaj więcej

Próba generalna

W sobotę podopiecznych Michała Szyguły czeka ostatni już sparing przed inauguracją rundy wiosennej w Klasie A zaplanowanej na przyszły weekend. O godz. 11:00 podejmą w Halembie Burzę II Borowa Wieś, 5. zespół zabrzańskiej Klasy C.
 

W niedzielę XIX turniej Walczucha

W niedzielę w hali MOSiR w Halembie odbędzie się XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2009 im. Jana Walczucha.
 
Turniej potrwa od godz. 8:00 do 14:00. Weźmie w nim udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy:
grupa A:…

Czytaj więcej

Godziny otwarcia sekretariatu klubu

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że sekretariat klubu czynny jest w następujące dni:
 
poniedziałek   10:00 – 13:00

środa            10:00 – 13:00

piątek           13:00 – 17:00
 

2. miejsce rocznika 2007 w Wirku

W sobotę podopieczni Michała Jendryczki wzięli udział w turnieju halowym organizowanym z okazji obchodów 100-lecia Wawelu Wirek.
               
Bilans zespołu z Halemby to trzy wygrane i jedna porażka z gospodarzami turnieju. Ostatecznie Grunwald…

Czytaj więcej

Forma rośnie

Górnik Sosnowiec 1-4 Grunwald Ruda Śląska (0-1)
 
0-1 Babisz, 16 min (karny)
1-1 Ludwiczak, 59 min
1-2 Jankowski, 64 min (karny)
1-3 Twardoch, 70 min
1-4 Jankowski, 80 min
 

GRUNWALD:
Kurpas – Zawodnik…

Czytaj więcej

Ostatni sparing

W sobotę 9 marca, czyli na dwa tygodnie przed inauguracją rundy wiosennej w katowickiej Klasie A, Grunwald ma zaplanowany ostatni sparing w okresie przygotowawczym.
 
O godz. 11:00 w Sosnowcu Zagórzu „Zieloni” zagrają z miejscowym Górnikiem.
 
Po rundzie…

Czytaj więcej

Klasa A bez Śląska II

W rundzie wiosennej katowicka Klasa A zagra w okrojonym składzie.
 
Z rozgrywek wycofał się 12. w tabeli Śląsk II Świętochłowice. Za mecze ze „Skałką” przeciwnicy otrzymają walkowery 3-0. „Zieloni” mieli grać ze Śląskiem II w przedostatniej kolejce (16…

Czytaj więcej

Zwycięstwo rocznika 2009 w Kochłowicach

Kilka dni temu podopieczni Ireneusza Adamczyka brali udział w turnieju halowym w Kochłowicach.
   
W zawodach wystartowało siedem drużyn, mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Grunwald okazał się najlepszy w całej stawce osiągając następujące wyniki:
Grunwald – Urania…

Czytaj więcej

Do trzech razy sztuka

Grunwald Ruda Śląska 6-0 Burza Borowa Wieś (2-0)
 
1-0 Jankowski, 1 min (wolny)
2-0 Jankowski, 40 min
3-0 Ogłoza, 56 min
4-0 Jankowski, 76 min (karny)
5-0 Podlacha, 80 min
6-0 Podlacha, 84…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

14. kolejka (23-24 marca)

Sobota, 15:00
UKS Szopienice – Jastrząb Bielszowice 0 - 0

Strażak Mikołów – Józefka Chorzów 0 - 6
0-1 Watoła, 7 min
0-2 Słota, 25 min
0-3 Gruchalski, 43 min
0-4 Grzeliński, 58 min
0-5 Przybyszewski, 68 min
0-6 Stefański, 87 min


Niedziela, 11:00
Urania II Ruda ŚląskaGrunwald Ruda Śląska 3 - 4
0-1 Bereska, 17 min
1-1 Tubacki, 19 min (karny)
1-2 Jankowski, 66 min
1-3 Bereska, 68 min
1-4 Twardoch, 70 min
2-4 Kokoszka, 85 min (karny)
3-4 Żymła, 90+1 min


AKS II Mikołów – Kolejarz 24 Katowice 4 - 2
1-0 Wyrobek, 18 min (karny)
2-0 Zgliński, 45+1 min
2-1 Ziajka, 50 min
3-1 Wyrobek, 59 min
4-1 Zgliński, 60 min
4-2 Zieliński, 84 min


Niedziela, 12:00
Stadion Śląski Chorzów – Wawel Wirek 0 - 4
0-1 Maciejok, 4 min (karny)
0-2 Blaszke, 45 min
0-3 D.Lewandowski, 75 min
0-4 T.Rutkowski, 90 min


Niedziela, 18:00
GKS GieKSa II Katowice – MKS Siemianowiczanka II - - -
3-0
1-0 Rusz, 40 min
2-0 Rusz, 80 min
3-0 Rusz, 83 min


Śląsk II Świętochłowice – Hetman 22 Katowice 0 - 3
* walkower (Śląsk II wycofał się z rozgrywek)

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2019 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 7.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 150.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży oraz na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok)  

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Grunwald Ruda Śląska 13 28
2 Jastrząb Bielszowice 13 28
3 Wawel Wirek 13 27
4 UKS Szopienice 13 26
5 AKS II Mikołów 13 26
6 Józefka Chorzów 13 23
7 Urania II Ruda Śląska 13 16
8 MKS Siemianowiczanka II 12 15
9 Strażak Mikołów 13 14
10 Kolejarz 24 Katowice 13 13
11 Hetman 22 Katowice 13 11
12 Śląsk II Świętochłowice 13 8
13 Stadion Śląski Chorzów 13 2
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 22 listopada)

15 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
12 - Jankowski (Grunwald)
 
08 - Lux (Wawel)
       Pawlak (+1, Jastrząb)
       Watoła (+1, Józefka)
 
07 - Albrecht (Siemianowiczanka II)
       Ogłoza (Grunwald)
       Różycki (Strażak)
 
06 - Błażejczyk (Urania II)
       G. Kałużny (Wawel)
       Mandzel (Wawel)
       Oberaj (Szopienice)
       Przybyszewski (Józefka)
       Strzebińczyk (+1, Józefka)
       T. Wentkowski (Szopienice)
       Wyrobek (AKS II)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
24.03 Urania II Ruda Śląska (wyjazd)   4-3 protokół i bramki
30.03 (sob. 15) Wawel Wirek (dom)
07.04 (ndz. 11) Stadion Śląski Chorzów (wyjazd)
14.04 (ndz. 11) Józefka Chorzów (wyjazd)
28.04 (ndz. 11) Hetman 22 Katowice (dom)
05.05 (ndz. 11) Jastrząb Bielszowice (wyjazd)
12.05 (ndz. 11) Kolejarz 24 Katowice (dom)
19.05 (ndz. 11) MKS Siemianowiczanka II (wyjazd)
26.05 (ndz. 11) GKS GieKSa II Katowice (dom)
02.06 (ndz. 11) AKS II Mikołów (wyjazd)
09.06 (ndz. 11) UKS Szopienice (dom)
16.06 Śląsk II Świętochłowice (wyjazd) 3-0 walkower więcej
23.06 (ndz. 11) Strażak Mikołów (dom)
 
 
RUNDA JESIENNA
 
21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
17.11 Strażak Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
 

Bramki (34)

13 - Jankowski (1 z karnego i 2 z wolnego) /1 wiosną/ (+1)
 
07 - Ogłoza
 
03 - Kozłowski
03 - Twardoch /1 wiosną/ (+1)
 
02 - Babisz
02 - Bereska /2 wiosną/ (+2)
02 - Mleczko
 
01 - Ostrowski
01 - Oswald

Asysty (32)

8 - Jankowski /1 wiosną/ (+1)
 
5 - Babisz
5 - Twardoch
 
4 - Ogłoza /2 wiosną/ (+2)
4 - Petrus
 
1 - Dolecki
1 - Gąsior
1 - Kiepura
1 - Mleczko
1 - Ostrowski
1 - Podlacha
 
2 - bez asysty /1 wiosną/ (+1)
 
 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce